Zadbaj o przyszłość swojego dziecka już teraz!

Zadbaj o przyszłość swojego dziecka już teraz!

O przyszłość naszych dzieci warto zadbać już od najmłodszych lat. Rynek pracy zmienia się bardzo dynamicznie, a odpowiednia edukacja może pomóc naszemu dziecku odnaleźć się w przyszłości. Jak zatem zadbać o przyszłość swojego dziecka już teraz? Jakie zajęcia dodatkowe sprawdzą się najlepiej? Podpowiadamy!

Nauka programowania dla dzieci

Programowanie kojarzy nam się ze skomplikowaną umiejętnością zarezerwowaną dla osób po studiach informatycznych. Nic bardziej mylnego! Coraz bardziej popularna staje się nauka programowania dla dzieci. Poznań i wiele innych miast w Polsce to miejsca, gdzie z powodzeniem znajdziemy tego typu zajęcia organizowane w niewielkich grupach. Nauka kodowania może nieść za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim rozwija kreatywne myślenie, umiejętność rozwiązywania problemów, a także może być pomocna w nauce matematyki. Programista to bardzo poszukiwany zawód, dlatego naukę kodowania warto rozpocząć już od najmłodszych lat!

Nauka gry w szachy

Nauka gry w szachy może mieć bardzo pozytywny wpływ na rozwój intelektualny Twojego dziecka. Rozwija logiczne myślenie i rozwija zdolności matematyczne. Dodatkowo uczą koncentracji, co jest niezwykle przydatne w wieku szkolnym. Gra w szachy może okazać się świetną pasją dla Twojego dziecka. Obecnie wiele szkół oferuje zajęcia dodatkowe, na której dzieci uczą się gry w szachy od podstaw. To również idealna okazja do spędzenia czasu z rówieśnikami.

Nauka języka obcego

Nauka języka obcego to doskonała inwestycja w przyszłość. Obecnie, na rynku pracy znajomość języka obcego jest wręcz niezbędna. Najbardziej popularnym językiem jest oczywiście język angielski. Naukę warto rozpocząć już przed 3. rokiem życia. Wtedy mózg dziecka jest najbardziej chłonny. Najlepiej, jeśli nauka odbywa się poprzez zabawę. Jako rodzice, możemy również przyczynić się do zgłębiania znajomości języka obcego poprzez czytanie książek czy włączanie bajek lub piosenek dla dzieci. Również podczas wykonywania codziennych czynności możemy nazywać przedmioty w obcym języku. Dziecko z pewnością chętnie będzie powtarzać słówka, a tym samym je zapamiętywać. Poprzez naukę języka obcego dziecko ćwiczy pamięć, koncentrację oraz poszerza horyzonty. Znajomość języka obcego w dorosłym życiu z pewnością przyczyni się do znalezienia dobrze płatnej pracy, a także da możliwość swobodnego podróżowania po świecie i nawiązywania międzykulturowych znajomości. To tylko niektóre z licznych zalet nauki języka obcego już od najmłodszych lat!