W co pakować jedzenie na wynos?

W co pakować jedzenie na wynos?

Chcesz zabrać ze sobą jedzenie do pracy, szkoły lub na wycieczkę? Zastanawiasz się, jak je zapakować, aby nie straciło walorów smakowych i pozostało świeże? W tym artykule dowiesz się, jak odpowiednio zapakować jedzenie na wynos. Sprawdź!

Plastikowe pojemniki

Do pakowania posiłków na wynos doskonale sprawdzają się plastikowe pojemniki. W sklepach dostępne są w różnych rozmiarach i posiadają szczelne zamknięcie. Świetnie nadadzą się do pakowania posiłków na zimno, jak sałatki, makarony, owoce, warzywa, jogurty z musli czy nawet do kanapek. Ogromną zaletą tego typu pojemników jest fakt, że dzięki nim jedzenie nie wysycha, a do tego nie łapie wilgoci, dzięki czemu zachowuje swoją konsystencję. Łatwo spakować je do plecaka lub torebki i wyciągnąć zawsze wtedy, kiedy mamy ochotę zjeść. Obecnie, znaleźć można również plastikowe pojemniki z przegródkami, na przykład na sos czy orzechy. To wygodne rozwiązanie, które sprawdzi się na co dzień!

Jak zapakować ciepły posiłek na wynos?

Zapakowanie ciepłego posiłku na wynos wymaga odpowiednich pojemników. W tym przypadku klasyczne plastikowe nie sprawdzą się, gdyż danie szybko wystygnie. Najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w różnego rodzaju termosy, które potrafią utrzymać temperaturę jedzenia od kilku do nawet kilkunastu godzin. Są szczelne więc możemy w nich przechować nie tylko różnego rodzaju dania stałe, ale również zupy. To doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy zjeść w ciągu dnia ciepły posiłek, a nie mamy możliwości podgrzania go.

Drugie śniadanie do szkoły

Idąc do szkoły, każde dziecko powinno zabrać ze sobą drugie śniadanie. Odpowiednio skomponowany posiłek doda dziecku energii, a także pozwoli doczekać do obiadu bez podjadania niezdrowych przekąsek. Jak zatem zapakować drugie śniadanie do szkoły? Doskonale sprawdzi się torba termiczna na jedzenie z miejscem do przechowania pojemników, sztućców, przekąsek czy chusteczek. Powinna mieć odpowiednią wielkość, aby można było w niej zmieścić wszystkie niezbędne rzeczy. Taka termiczna torba sprawi, że jedzenie będzie zawsze świeże i smaczne.

W co jeszcze warto się zaopatrzyć?

Do pakowania żywności na wynos doskonale sprawdzą się także woreczki śniadaniowe. Możemy w nie zapakować kanapki lub zabezpieczyć jogurt przed wylaniem. Doskonale sprawdzą się również tak zwane worki strunowe, które posiadają specjalne zamknięcie, dzięki którym się nie otworzą, a jedzenie pozostanie świeże na dłużej. Kanapki lub owoce zapakowane w papier śniadaniowy warto owinąć również folią spożywczą, która jeszcze lepiej zabezpieczy produkty.