Urodzinowy prezent dla kilkuletniej chrześnicy. Co wybrać?

Urodzinowy prezent dla kilkuletniej chrześnicy. Co wybrać?

Bycie rodzicem chrzestnym to bardzo odpowiedzialna rola, która wiąże się z szeregiem obowiązków względem dziecka. Z jednej strony trzeba wspierać je w rozwoju i walce o własne marzenia, a z drugiej rozpieszczać i zapewniać okazjonalne rozrywki. Te ostatnie zarezerwowane są szczególnie w dniu urodzin pociechy. Co podarować kilkuletniej chrześnicy? Podpowiadamy!

Dziewczęcy upominek

Dziewczynki to urocze, małe istoty, które uwielbiają bawić się w dom, ubierać swoje lalki, malować, przemierzać dorosłe ubrania...długo można by wymieniać czynności, które zarezerwowane są przede wszystkim dla młodych dam. Podczas poszukiwania upominku urodzinowego dla chrześnicy, postaraj się nie zapominać o tych kwestiach. W zależności od wieku dziecka, możesz postawić np. na zestaw do dziecięcego makijażu, kreatywną zabawkę, kolorowe koraliki czy np. ciekawą książeczkę. Jeśli szukasz czegoś uniwersalnego, wybierz po prostu elementy garderoby. Pamiętasz poszukiwania odpowiedniej szatki do chrztu i związane z tym emocje? Poszukiwania uroczych sukienek i ozdób do włosów z pewnością dostarczą ci podobnych odczuć, a dziecko będzie przeszczęśliwe!

Dzień pełen zabawy

Jak wiadomo, dzieci kochają zabawę i aktywną formę spędzania czasu. Jeśli zależy ci, aby w dniu urodzin chrześnicy wykazać się kreatywnością, możesz zorganizować specjalny dzień pełen rozrywki dla dzieci ! Lody, kino, sala zabaw, park wodny a może pizza? Możliwości są tak naprawdę niezliczone! Wszystko zależy od preferencji malucha, dlatego możesz postawić na spontaniczność i zapytać dziewczynkę, jak chciałaby spędzić wyjątkowy dzień swoich kolejnych urodzin.

Nie zapomnij o dodatkach

Nie od dziś wiadomo, że dzieci uwielbiają niespodzianki. Z tego powodu podarowanie tylko jednego prezentu może być dla nich rozczarowaniem. Nie chodzi tu oczywiście o to, aby kupować kilka drogich upominków, lecz postawić na kreatywność. Najlepiej jest wybrać jeden główny prezent i dołączyć do niego np. słodkości czy dodatkowy drobiazg. W ostatnim czasie na popularności zyskały także bukiety balonowe . Świetnym rozwiązaniem jest ukrycie upominków i zainicjowanie z chrześniakiem zabawy, która polegać będzie na odszukiwaniu podarunków na podstawie twoich podpowiedzi. Taka zabawa z pewnością sprawi dziecku wiele radości!

Urodziny chrześnicy to wyjątkowa okazja do wręczenia jej upominku lub zapewnienia dużej dawki rozrywki. Zanim postawisz na coś konkretnego, warto skonsultować pomysł z rodzicami dziecka.