Upominki na chrzest i komunie – nasze propozycje

Upominki na chrzest i komunie – nasze propozycje

Wybór prezentu na chrzest i komunie budzi emocje. Najważniejsze to znaleźć złoty środek i nie kierować się kryterium wartości. Często tańsze, ale lepiej dobrane i spersonalizowane prezenty dadzą dziecku więcej radości niż drogie upominki. Poniżej kilka naszych podpowiedzi.

Co kupić na chrzest?

W tym wypadku dużo zależy od wieku dziecka. Kilkumiesięczne dziecko ma inne potrzeby niż roczne. Polecamy wybrany prezent skonsultować z rodzicem. Często prezenty kupują osoby, które same nie mają dzieci lub są już duże. Ciężko wtedy wyczuć co tak małemu dziecku i rodzicom może się przydać. Mogą to być gry pobudzające kreatywność malucha lub sprzętu potrzebne do opieki na nim. Dobrym pomysłem są ubranka. Dzieci potrzebują ich ogromne ilości i szybko z nich wyrastają. Jeżeli nie mamy pomysłu na prezent to lepiej niż cokolwiek dać dziecku pieniądze. Rodzice będą wiedzieć, na co je przeznaczyć. Rodzice chrzestni mogą kupić też prezenty spersonalizowane lub związane z uroczystością. Tradycyjnie uważa się, że szatki do chrztu kupuje mama chrzestna. Ojciec chrzestny może kupić świecę lub pamiątkowy medalik.

Prezenty dla starszych dzieci

Po chrzcie najważniejszą uroczystością dla dzieci jest komunia. Co roku w mediach jest gorąca dyskusja na temat odpowiedniego prezentu dla dzieci. Wiele osób ściga się w kupnie jak najbardziej spektakularnego i drogiego prezentu. W ostatnich latach furorę robią quady i samochody elektryczne. Goście kupują dzieciom też drony, sprzęt elektroniczny czy konsole. W tym wypadku tez warto prezent skonsultować z rodzicami dziecka. Mogą oni podpowiedzieć, o czym dziecko marzy i czego potrzebuje. Najgorszym pomysłem na prezent jest zakup zwierzaka: pieska lub kotka. Nawet jak dziecko o nim marzy, żywe zwierzęta nie są odpowiednie na prezent niespodziankę. Decyzja o przygarnięciu zwierzaka do domu powinna być przemyślana i przedyskutowana przez rodzinę. Oprócz dużych prezentów warto też pomyśleć o drobiazgach. Nasz propozycja to prezenty, dzięki którym rodzina może spędzać czas razem. Takim gadżetem są gry planszowe dla 10 latka i młodszych dzieci. Czas spędzony w gronie rodzinnym jest cenniejszy niż najdroższy komputer.

Dekoracje na przyjęcie

Jako formę prezentu warto pomyśleć o odpowiedniej dekoracji uroczystości. Dziecko poczuje się wtedy wyjątkowo. Bukiety balonowe można dobrać do zainteresowań dzieci i w fajny sposób uatrakcyjnić przestrzeń. Dekoracja tortu z ulubionym bohaterem kreskówki też jest świetnym pomysłem. Wiele ozdób można wykonać samemu, ale na rynku jest wiele miejsc, gdzie znajdziemy wysokiej jakości dekoracje w bardzo atrakcyjnych cenach.