Twoje dziecko nudzi się poza szkołą? Postaw na zajęcia dodatkowe!

Twoje dziecko nudzi się poza szkołą? Postaw na zajęcia dodatkowe!

Dzieci nie znoszą nudy - podobnie do dorosłych. Nie jest więc łatwo dla samych rodziców, kiedy dzieciaki nie mają co robić. Szczególnie te mniejsze, które uczęszczają do szkoły podstawowej. Trudno się dziwić, zazwyczaj kończą one zajęcia o wczesnych porach, dlatego wyzwaniem staje się zorganizowanie im czasu wolnego, kiedy my, rodzice jeszcze pracujemy. Dzisiaj podpowiemy Ci, jakie zajęcia dodatkowe warto wybrać w takim wypadku.

Czas na programowanie i mówimy to serio

Mamy świadomość tego, że nauka programowania dla dzieci Poznań może brzmieć niewiarygodnie, jednak to cała prawda. Wydawałoby się, że dzieciaki na poziomie szkoły podstawowej nie mają szans nabyć takich kompetencji i tu Cię zaskoczymy, bo jak najbardziej mają! Doświadczony dydaktyk uczy maluchy od podstaw, przedstawiając najważniejsze założenia oraz przechodząc szybko do praktyki. Dzieci mają za zadanie zbudować robota i odpowiednio go zaprogramować. Oprócz tego dostępne są różnorodne gry edukacyjne, wzbogacające daną zabawę. Kwestie, które były do tej pory niemożliwe do rozwiązania staną się bajecznie proste. Gwarantujemy, że Twoje dziecko będzie wręcz czekać z utęsknieniem na kolejne zajęcia. Po prostu zapisz swoje dziecko i sprawdź jego reakcję.

Dołożylibyśmy jeszcze do tego naukę tańca

Taniec to bardzo rozwojowa i kluczowa sprawa. Zależy nam na tym, by dzieci miały jak najwięcej ruchu, a taniec zdecydowanie im go  dostarczy. Nie mamy wątpliwości, że będziesz zadowolony z takiego rozwiązania, a wręcz usatysfakcjonowany. Musisz dobrać jednak taniec do zainteresowań dziecka. Jeżeli Twoją córkę interesuje hip-hop, a nie balet, to nie zapisuj jej na siłę na to drugie. Wtedy dopiero maluch będzie naprawdę szczęśliwy. Nauka kroków, a potem wykonywanie skomplikowanych układów może przynieść niemałą radość na co dzień. Jesteśmy przekonani, że uzyskasz efekty, jakich oczekujesz bez większych zmartwień. Poszukaj cenionej szkoły tańca, a następnie wyślij dziecko na dni otwarte, by zobaczyło jak wygląda całość.

Może tak zajęcia artystyczne?

Chodzi nam tutaj między innymi o plastykę, grę na jakimś instrumencie, śpiew i tym podobne. Bardzo często dzieci uwielbiają plastykę. Nawet, jeżeli na początku nie widać zalążków talentu, właśnie takie zajęcia mają go rozwinąć. Nie przejmuj się więc, jeśli na początku nie będzie wychodzić Twojemu maluchowi. O to właśnie w tym chodzi. Niech popełnia błędy, aby wyciągać z nich cenne lekcje. Jesteśmy przekonani, że ostatecznie maluch będzie niezwykle zadowolony - przekonaj się sam!