Prezent na chrzest od rodziców chrzestnych – jak wybrać idealny upominek?

Prezent na chrzest od rodziców chrzestnych – jak wybrać idealny upominek?

Chrzciny to wyjątkowe wydarzenie w życiu dziecka i jego rodziców. Rodzice chrzestni chcą zazwyczaj podarować swojemu chrześniakowi coś wyjątkowego i niezapomnianego. Nie wiesz, na co się zdecydować? Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci wybrać idealny prezent na chrzciny.

Elegancki i tradycyjny prezent od Matki Chrzestnej

Każdy rodzic chrzestny z pewnością chce podarować swojemu chrześniakowi coś wyjątkowego, co będzie stanowiło wyjątkową pamiątkę na lata. Na początek warto wspomnieć o tym, że na Matce Chrzestnej spoczywa obowiązek zakupienia szatki do chrztu. To jeden z najbardziej klasycznych prezentów na chrzciny. Wykonana z delikatnych materiałów, często zdobiona haftem lub koronką, będzie piękną pamiątką tego wyjątkowego dnia. Jest również niezbędna podczas mszy w kościele. Symbolizuje niewinność i czystość. W trakcie mszy świętej Matka Chrzestna ma za zadanie nałożyć dziecku szatkę, jako znak rozpoczęcia nowej drogi życia w wierze.

Wyjątkowy prezent od Ojca Chrzestnego

W naszej kulturze przyjęło się, że Ojciec Chrzestny jest odpowiedzialny za kupienie świecy, którą ma za zadanie odpalić od paschału podczas mszy świętej. To bardzo ważny element podczas sakramentu chrztu. Światło świecy symbolizuje wiarę, nowe życie oraz obecność Chrystusa. Zazwyczaj udekorowana jest koronkami oraz haftowanymi ozdobami. Niekiedy w zestawie z eleganckim opakowaniem. Jest nie tylko niezbędna podczas uroczystości, ale będzie również stanowiła wyjątkową pamiątkę, które przetrwa lata.

Personalizowane prezenty – indywidualny i niepowtarzalny upominek dla chrześniaka

Rodzice chrzestni, poza obowiązkowymi upominkami, jak szatka do chrztu czy świeca, które są niezbędne podczas ceremonii w kościele, decydują się również na dodatkowe upominki. Pomysłów jest wiele, a każdy prezent z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę, jeśli tylko będzie dany od serca. Ciekawym pomysłem będzie niepowtarzalny prezent w postaci koszulki dla mamy i córki. Z pewnością sprawdzą się doskonale do pamiątkowych zdjęć. Niektórzy rodzice chrzestni kupują prezenty po konsultacji z rodzicami dziecka. Są to zazwyczaj zabawki lub praktyczne akcesoria, które sprawdzą się na co dzień. Jednak największą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju personalizowane prezenty, na przykład medaliki z grawerem. Złota lub srebrna biżuteria to częsty wybór, ponieważ jest to pamiątka, która zostanie z dzieckiem na całe życie. Innym, równie ciekawym pomysłem są albumy lub inne upominki z dedykacją – imieniem oraz datą uroczystości.