Poród zimą? Sprawdź, jak powinna wyglądać wyprawka

Poród zimą? Sprawdź, jak powinna wyglądać wyprawka

Przyjście na świat dziecka, to wspaniałe wydarzenie dla całej rodziny. Przyszli rodzice, na długo przed narodzinami, kompletują wyprawkę składającą się ze wszystkich najpotrzebniejszych rzeczy. Planując zakupy, powinniśmy wziąć pod wagę przede wszystkim fakt, o jakiej porze roku przyjdzie na świat maluch. Zimą, zadanie jest nieco utrudnione. Pierwsza podróż ze szpitala do domu, gdy za oknem mróz, może okazać się wyzwaniem dla rodziców.

Ubranka dla dziecka

Pora roku, w której przyjdzie na świat dziecko jest istotna zwłaszcza przy kompletowaniu ubranek. Mimo niskiej temperatury, wcale nie trzeba rezygnować z pierwszych spacerków z niemowlakiem. Wystarczy, że odpowiednio się przygotujemy. W zimę, podstawą są kombinezony dla niemowląt, które chronią przed wiatrem i deszczem. Zapewniają ciepło, co sprawi, że dziecko będzie chronione przed działaniem niskich, zimowych temperatur. Nie możemy zapomnieć również o ciepłych skarpetach, czapce, a także body z długim rękawem. Najlepiej sprawdzą się ubranka wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak bawełna, a także z polaru.

Wyprawka do wózka

Mimo niskich temperatur panujących zimą, wcale nie trzeba rezygnować ze spacerów z niemowlęciem. Odpowiednio przygotowana wyprawka zdecydowanie ułatwi nam zadanie. Przygotowując się na spacer z niemowlakiem zimą, należy przede wszystkim zaopatrzyć się w koc dla dzieci, który zapewni ciepło i komfort. Najlepiej, aby nie był on zbyt duży. Warto pamiętać również o nieprzemakalnym pokrowcu na wózek, a także o kremie do twarzy, chroniącym przed mrozem i wiatrem. Świetnie sprawdzi się również śpiworek, dzięki czemu unikniemy tego, że niemowlę odkryje się w trakcie spaceru.

Przydatne akcesoria

Poza ubrankami, a także wyprawką do wózka, które są zależne od panującej pory roku, większość artykułów dla niemowlaka jest taka sama, niezależnie od pogody. Dlatego resztę wyprawki można śmiało zaplanować biorąc pod uwagę własne preferencje. Przydatne mogą okazać się śliniaki silikonowe, pieluszki, chusteczki nawilżane, termometr oraz butelki na mleko. Jedynie, kupując kosmetyki do kąpieli i pielęgnacji ciała dla niemowlaka urodzonego zimą, powinniśmy zwrócić uwagę, czy posiadają właściwości ochronne i nawilżające. Bowiem niska temperatura, a także suche powietrze mogą działać wysuszająco na skórę dziecka.

Narodziny dziecka to wspaniała okoliczność. Aby pierwsze miesiące naszego malucha przebiegały komfortowo i bezstresowo, należy się odpowiednio wcześniej przygotować, kupując wszystkie potrzebne rzeczy. Powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na porę roku, w jakiej przyjdzie na świat niemowlę.