Podróże duże dla małych

Podróże duże dla małych

W podróży ze swoją pociechą trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów. Komfort to sprawa priorytetowa, podobnie jak bezpieczeństwo i odpowiednie warunki dla wszystkich towarzyszy wyjazdu. Jazda samochodem z dzieckiem może czasami być trudna, jednak przy odpowiednim przygotowaniu z pewnością dotrzecie na miejsce cali i zdrowi.

W co ubrać dziecko?

Z całą pewnością należy postawić przede wszystkim na funkcjonalność. Komplet dla chłopca lub dziewczyny musi charakteryzować się wygodą i brakiem ograniczenia ruchów przez coś innego niż pasy bezpieczeństwa. Zdecydowanie odradzamy oficjalne ubrania, takie jak marynarka i koszula. W ubraniu dziecka przy okazji podróży powinna zdecydowanie dominować bawełna. Nie warto również wybierać jasnych kolorów bluz oraz spodni.

Co zabrać na podróż?

W trakcie podróży, szczególnie tych przekraczających kilka godzin, cała rodzina musi czasami spożywać jedzenie oraz pić. Jeżeli nie chcesz zatrzymywać się co kilkadziesiąt minut, być może warto wyjątkowo pozwolić na kanapkę z dżemem w aucie? W momencie, gdy ciemna plama znajdzie się na ubraniach, dopranie jaśniejszych tkanin może okazać się niemożliwe. Należy również pamiętać o apteczce, która powinna zawierać np. plastry, wodę utlenioną oraz syrop na suchy kaszel u niemowlaka.

Bezpieczeństwo i komfort w jednym

Jeżeli dziecko nie jest jeszcze na tyle duże by móc podróżować bez fotelika, konieczne jest umieszczenie go w swoim samochodzie. Nie zawsze wiąże się to z wygodą, natomiast istnieje kilka akcesoriów, które zdecydowanie mogą pomóc małemu smykowi przetrwać podróż w jak najbardziej komfortowych warunkach. Bez wątpienia poduszka oraz otulacze do fotelika ułatwią zapadanie w dłuższe drzemki, które podczas wielogodzinnej podróży mogą okazać się niezbędne. Niezależnie od braku wygody nie należy bagatelizować brania fotelika ze sobą. Należy umieścić go w samochodzie w takim miejscu, żeby dziecko czerpało możliwie jak najwięcej korzyści z jazdy.

Ciekawa i interesująca wyprawa

Poza kierowcą każdy pasażer w pewnym momencie może zaczynać odczuwać nudę, szczególnie jeżeli ma kilka lat i jego zakres ruchowy jest z oczywistych względów ograniczony. Pierwszym krokiem do dobrej zabawy w samochodzie jest przygotowanie wspólnej, rodzinnej playlisty. Śpiewy ulubionych piosenek nie zawsze musi dobrze brzmieć, natomiast z pewnością rozładują napięcie i z pewnością stanowią ciekawy sposób na nudę. Jeżeli chcemy nauczyć czegoś swoje dzieci, to możemy zacząć zwracać uwagę na miejscowości mijane podczas trasy. Odpowiednia rozmowa ze swoją pociechą może nie tylko zainteresować ją w czasie podróży, ale również zaszczepić pasję do geografii.