Otwieramy dziecięce umysły

Otwieramy dziecięce umysły

Umysł każdego małego smyka jest jak gąbka. Według badań to właśnie dzieci mają najlepsze możliwości do nauczenia się wielu ciekawych umiejętności, takich jak rozmaite języki obce. Z tego powodu powinniśmy pielęgnować je w taki sposób, w jaki tylko umiemy. Warto zastanowić się nad zajęciami dodatkowymi, które pomogą naszym pociechom rozwijać się przez zabawę.

Czy ciągłe patrzenie w ekran jest problemem?

Abstrahując od wizyt u okulisty, internet wcale nie musi być zagrożeniem, a także tam można spędzać wolny czas w konstruktywny sposób. Trzeba pamiętać o tym, że już za kilkanaście lat niemal wszystko będzie znajdować się właśnie tam, dlatego też dzieci powinny oswajać się z urządzeniami mobilnymi i swobodnie z nich korzystać. Dlatego też zamiast ganić młodzież za wzrok utopiony w tablecie lub telefonie, być może warto poszukać złotego środka? Czymś takim bez wątpienia może być nauka programowania dla dzieci. Poznań, jako największe miasto w całej Wielkopolsce, oferuje bardzo ciekawe lekcje dla różnych grup wiekowych oraz stopnia zaawansowania.

Aktywność fizyczna

Jeżeli już chcemy odciągnąć dzieci od komputera, być może warto postawić na sport? Istnieje mnóstwo bardzo ciekawych dyscyplin, które przyciągają mnóstwo chłopców i dziewczynek na boiska lub salę. Oczywiście najbardziej popularna jest piłka nożna, w którą grają niemal wszystkie szkraby na całym świecie i można ją uznać za sport globalny. Nie można zapominać o innych dyscyplinach zespołowych, takich jak piłka ręczna i koszykówka. Dzieci mogą również spróbować swoich sił w sportach indywidualnych, między innymi pływaniu i tenisie. Oczywiście nie oznacza to, że wszystkie muszą należeć do jakiegoś klubu lub drużyny. Czasami wystarczy kilka wyjść na rower w tygodniu, żeby można było zaszczepić ducha aktywności fizycznej i spędzania czasu poza domem.

Czas spędzony z rodziną

Nic jednak nie rozwija małego człowieka tak bardzo, jak odpowiednie wychowanie i troska ze strony swoich rodziców. To właśnie oni mają na niego największy wpływ, ponieważ naturalnie spędzają z nim najwięcej czasu i okazują najwięcej uczucia. Czasami wystarczy spędzenie jednego wieczora razem, żeby syn lub córka nauczyli się znacznie więcej, niż na jakichkolwiek lekcjach w szkole lub na zajęciach dodatkowych. Trudno podczas aktywności poza domem nauczyć się takich uczuć jak empatia, czy troska o drugą osobę. Takie wartości płyną przede wszystkim z domu, dlatego właśnie powinniśmy zwracać szczególną uwagę na swoje pociechy właśnie w naszych czterech ścianach.