Oto pomysły na prezent dla niemowlaka!

Oto pomysły na prezent dla niemowlaka!

Pojawienie się nowego członka w rodzinie czy też w gronie przyjaciół to wspaniała nowina. Warto jednak zwrócić uwagę również na przykładowe podarunki dla dziecka, które będą nie tylko efektowne, ale i praktyczne, dzięki czemu pozwolą odciążyć rodziców z morza wydatków.

Przytulanka z kocykiem to praktyczny i słodki prezent dla malucha

Pojawienie się małego człowieka w bliskim otoczeniu dostarcza naprawdę wielu powodów do radości. Jeżeli wybierasz się z wizytą do rodziny, w której pojawił się niemowlak - warto sięgnąć choćby po drobny upominek, który sprawi mu przyjemność, a dla rodziców będzie stanowić choćby drobne odciążenie domowego budżetu. Przykładem takiego funkcjonalnego prezentu będzie przytulanka z kocykiem. Dlaczego to dobry pomysł? Otóż niemowlaki mają skłonność do wymachiwania kończynami, co może przyczynić się do zrzucenia zabawki z łóżeczka. Wówczas w dziecku budzi się lęk i rozczarowanie, co z kolei generuje płacz. Aby ograniczyć ryzyko takiego stanu rzeczy warto sięgnąć po kocyk wyposażony w doszytą przytulankę. Dzięki temu szansa na nieopatrzne wyrzucenie takiej zabawki z kołyski będzie znacznie mniejsza. Jeżeli zatem chcesz zainwestować nie tylko w przyjemność dla malucha, ale również w spokojny sen dla rodziców - warto sięgnąć po taki gadżet.

Szumisie to niezbędny element dziecięcej wyprawki

Te zabawki reprezentują o wiele większą wartość aniżeli tylko walory estetyczne czy funkcjonalne - po uruchomieniu tej zabawki będzie ona mieć również funkcje kojące do snu. Przyjemny i relaksujący szum przyczyni się bowiem do ukojenia dziecka do wypoczynku i w łagodnym uśpieniu go. Dzięki temu sam proces usypiania będzie przebiegał o wiele łagodniej niż w przypadku braku takiego akcesorium. Warto próbować tutaj metod pozwalających na wprawne ułożenie dziecka do snu i wprowadzenie go w ten stan nocnego wypoczynku.

Mnogość wzorów i kształtów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie!

Pytaj o potrzeby młodych rodziców

Powyższe propozycje warto potraktować jedynie jako sugestie. Dobrą metodą będzie także zapytanie świeżo upieczonych rodziców wprost o to, czego aktualnie potrzebują. Czasem ich pomysły mogą okazać się nad wyraz praktyczne i codzienne - warto zatem spełnić te oczekiwania i dostarczyć im to, czego sobie zażyczyli. Dobrym i uniwersalnym pomysłem mogą być nawet pieluszki. Kończą się w zastraszającym tempie, a taki zapas z pewnością będzie mile widziany. W wielu przypadkach dzieci mają aż nadmiar zabawek - warto zatem postawić na połączenie praktyczności z innymi walorami.