Obowiązkowa wyprawka dla malucha czas start!

Obowiązkowa wyprawka dla malucha czas start!

Doskonale wiadomo, że wyprawa dla maluszka rządzi się swoimi prawami. Każda mama chce dla swojego dziecka jak najlepiej, dlatego sięgamy po różnorodne produkty, będące swego rodzaju niezbędnikiem. Jeżeli jesteś mamą po raz pierwszy, możesz mieć problem z doborem tych najważniejszych i mniej ważnych rzeczy. Właśnie dlatego jesteśmy my! Błyskawicznie doradzimy Ci podczas tego niełatwego dylematu.

Bez kocyka ani rusz

Zbliżają się chłodne dni. Dzieci zupełnie inaczej odczuwają niską temperaturą. Ich delikatne ciałka są wrażliwe na każdy powiew wiatru. Powinniśmy oczywiście przede wszystkim obserwować nasze maleństwa, ale również pamiętać, że należy nam się odrobina wsparcia. Przyda się tu uniwersalny koc dla dzieci, który ochroni drobne ciałko przed narastającym zimnem. Możesz otulać dziecko zarówno w domu, jak i na zewnątrz, by nie odczuwało dojmującego chłodu. Dzięki temu unikniemy przeziębienia dziecka oraz innych, niepożądanych dolegliwości. Nigdy nie pomijaj kocyka, gdy planujesz kupno wyprawki. Co więcej, proponowalibyśmy nawet kilka sztuk danego produktu. Wtedy zyskamy pewność, że w razie czego posiadamy element zastępczy. Choćby w trakcie prania. Jesteśmy pewni, że dwa kocyki będą wystarczające.

Co powiesz na wygodne kombinezony?

Wbrew pozorom lepszy wybór dla dziecka stanowią kombinezony dla niemowląt, ponieważ bardzo łatwo się je zakłada. Poświęcamy też na to znacznie mniej czasu. Założenie spodenek czy koszulki wymaga od nas znacznie więcej cierpliwości. Natomiast kombinezon zakładamy błyskawicznie i bez większego oporu. Dzięki temu jesteśmy w stanie zrobić przy dziecku znacznie więcej innych rzeczy oraz znaleźć czas dla siebie. Pamiętajmy, że młoda mama nie ma obowiązku tylko i wyłącznie opieki nad dzieckiem. Pomocny partner to klucz do odpoczynku, którego także potrzebujesz. Ponadto wytrzymały kombinezon będzie niezawodnym elementem garderoby być może dla kolejnych dzieci. Nie wyrzucaj więc starych ubranek, a zachowaj je na przyszłość.

Nie wyobrażamy sobie jedzenia bez śliniaków

I to nie byle jakich, ponieważ mamy na myśli świetne śliniaki silikonowe. W czym są lepsze od klasycznych wersji? Chcielibyśmy zwrócić tutaj uwagę na materiał. Nie bez powodu jest silikonowy. Z silikonu bez większego problemu ściągniemy każdy brud oraz resztki jedzenia. Jak wiadomo, maluchy nie potrafią jeszcze prawidłowo jeść, dlatego musimy im w tym pomóc i możliwie jak najbardziej ułatwić dany proces. Wtedy możesz być spokojna o to, że niemowlę nie pobrudzi sobie swojego ubranka.