O czym pamiętać, organizując chrzciny?

O czym pamiętać, organizując chrzciny?

Chrzest to wyjątkowa, rodzinna uroczystość. To także ważny dzień w życiu dziecka. Mimo, że nie jest jeszcze do końca świadome, co się wokół niego dzieje, to chrzciny są uroczystością o niezwykle podniosłym, duchowym nastroju. By móc w pełni przeżywać ten wyjątkowy dzień, rodziców czeka odpowiednie przygotowanie uroczystości. Sprawdź, o czym pamiętać, organizując chrzciny.

W domu czy w restauracji?

Chrzciny to wyjątkowa uroczystość, w której uczestniczą członkowie rodziny. W związku z tym wydarzeniem, wielu rodziców zastanawia się, gdzie zorganizować przyjęcie - w domu, czy w restauracji. Wszystko zależy od ilości gości, jaką chcemy zaprosić. Jeśli liczba osób jest niewielka, możemy zdecydować się na organizację chrzcin w domu. Wiąże się to jednak z samodzielnym przygotowaniem poczęstunku i dekoracji. Warto zatem zabrać się za organizację na długo przed tym ważnym dniem. Przygotujmy listę zakupów i pomysły na przekąski dla gości. Zaplanujmy, jak udekorować mieszkanie. Świetnie sprawdzą się różnego rodzaju bukiety balonowe, girlandy, a także dekoracje stołu - serwetki czy świece. Jeśli zdecydujemy się na organizację chrzcin w restauracji, to wystarczy, że wybierzemy odpowiednie menu, a dekoracjami zajmą się pracownicy.

Jak przygotować się do chrztu?

Podczas organizacji chrztu na rodzicach ciąży wiele zadań organizacyjnych. W pierwszej kolejności powinniśmy udać się do kościoła, aby załatwić wszelkie formalności. Następnie, bardzo ważne jest wybranie rodziców chrzestnych. Mogą to być członkowie rodziny, na przykład rodzeństwo lub bliscy przyjaciele. Należy zaopatrzyć się także w odpowiednie akcesoria, jak świece czy szatki do chrztu. Szatka powinna być w kolorze białym, co symbolizuje czystość i niewinność dziecka. Pracy jest sporo, dlatego przygotowania warto zacząć odpowiednio wcześniej. Dzięki temu unikniemy stresu i z pewnością zdążymy z organizacją uroczystości.

Prezent dla dziecka z okazji chrztu

Chrzest to bardzo ważne wydarzenie w życiu dziecka, ale także wyjątkowa uroczystość dla wszystkich członków rodziny. Taką okazję warto uczcić wyjątkowym prezentem dla dziecka, który będzie pamiątką przypominającą też ważny dzień. Jaki prezent wybrać? Doskonałym wyborem będzie delikatny łańcuszek lub obrazek z aniołkiem. Jeśli jesteśmy gośćmi zaproszonymi na chrzciny, uwzględnijmy także starsze rodzeństwo dziecka i jemu również wręczmy mały upominek. Z pewnością będzie to mile odebrane przez rodziców. Mogą to być gry planszowe dla 10-latka, książka czy maskotka.