Niezwykłe urodziny dla malucha

Niezwykłe urodziny dla malucha

Dla dziecka urodziny są wyjątkowym dniem, dlatego postaraj się, żeby został zapamiętany na długo. Zarówno rodzinne spotkanie, jak i dziecięce przyjęcie, powinny być dla malucha niezapomnianym przeżyciem przepełnionym pozytywnymi emocjami. Jak przygotować się do takiej imprezy?

Przygotuj dom na urodziny

Dzieci uwielbiają kolorowe ozdoby, dlatego w tym wyjątkowym dniu warto zadbać o dekoracje. Możesz nawet przygotować je wspólnie ze swoją pociechą. Świetnie sprawdzą się serpentyny rozwieszone na meblach i pod sufitem. Na stole możesz położyć kolorowy obrus i wykorzystać kolorowe naczynia wielokrotnego użytku. Świetnym pomysłem będą też bukiety balonowe, które możesz postawić w rogach pomieszczeń.

Przyjęcie możesz urządzić również w wersji tematycznej. Wybierając ulubioną kreskówkę dziecka, możesz kupić specjalne naklejki i balony z odpowiednimi postaciami. Wiele cukierni podejmie się też wykonania tortu w danej tematyce. Możesz pójść jeszcze o krok dalej i zaproponować kostiumy z bohaterami.

Prezenty - praktyczne czy przynoszące radość

Wybierając prezent dla własnego dziecka, często staniesz przed trudnym wyborem. Czy lepiej kupić coś, czego maluch potrzebuje, czy kolejną zabawkę? Wszystko zależy od wieku dziecka, a prezenty powinny być dobrze przemyślane. Dla najmłodszych odpowiednie będą ubranka na roczek, szczególnie jeśli dorzucisz do nich jakąś maskotkę. Maluch i tak nie będzie tego pamiętał, a w tym wieku rozmiary ubrań zmieniają się w mgnieniu oka.

Wybierając się na przyjęcie urodzinowe, najlepiej zapytaj rodziców, czego ich pociecha potrzebuje, albo jakie zabawki przykuwają jej uwagę. Może się też zdarzyć, że opiekunowie mają określone wymagania w kwestii przedmiotów, jakimi bawią się ich dzieci. Niektórzy na przykład starają się wyeliminować plastik. Warto o tym wiedzieć, żeby nie popełnić gafy.

Najlepsze zabawki na prezent

Każde dziecko, młodsze i to trochę starsze, ucieszy się z prezentu w postaci zabawki. Trzeba jednak zastanowić się przede wszystkim, czy wybrany przez nas przedmiot jest adekwatny do wieku malucha. Drobne puzzle to nie najlepszy wybór dla trzylatka, z kolei dziesięciolatek nie będzie chciał bawić się kilkuelementowym zestawem klocków. Warto wybierać zabawki, które są rozwijające i stymulują wyobraźnię dziecka.

Dla młodszych świetnie sprawdzą się proste kolorowanki i gry zręcznościowe z dużymi elementami. Starsi ucieszą się, gdy dostaną klocki Lego Harry Potter, dzięki którym będą mogli budować swój własny magiczny świat. Przemyślane prezenty sprawią dużo radości dzieciom.