Niezbędne akcesoria do szkoły

Niezbędne akcesoria do szkoły

Kilka godzin spędzonych poza domem wbrew pozorom stanowi dosyć duże wyzwanie organizacyjne zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Oczywiście z czasem przychodzi to zdecydowanie łatwiej i bez większych problemów udaje się skompletować szkolną wyprawkę. Prawda jest jednak taka, że pierwsze tygodnie niemal zawsze oznaczają problemy z zapominaniem jakiś rzeczy do plecaka.

Na drugie śniadanie

Przed wyjściem do szkoły każde dziecko powinno zjeść śniadanie. Mogą być to płatki z mlekiem, kanapka czy jabłko - nie można puszczać swoich pociech głodnych na lekcje. Mają wtedy problemy z koncentracją, przez co czują się mniej komfortowo w klasie i nie są w stanie się skupić na zajęciach. Właśnie z tego względu jest to tak bardzo istotne. Oczywiście nie można również zapominać o takich kwestiach, jak drugie śniadanie. W szkolnej kafeterii znajdziemy możliwość zakupu jedzenia oraz picia, jednak najczęściej mówimy tu o niskiej jakości przetworzonych produktach. Torba termiczna na jedzenie pozwoli nie tylko bez problemu spakować lunch do plecaka, ale również utrzymać jego temperaturę - ciepły posiłek jesienią i zimą może być zbawienny dla każdego dziecka.

Tylko niezbędne książki

Szczególnie w pierwszych klasach szkoły podstawowej, rodzice mają bardzo duże pretensje do osób układających harmonogram zajęć oraz najważniejsze podręczniki. Wynika to z niezwykle ciężkich toreb i plecaków w momencie, w którym dziecko idzie na zajęcia. Cztery duże książki w połączeniu z bidonem z wodą oraz drugim śniadaniem mogą naprawdę dużo ważyć. Może mieć to bardzo negatywny wpływ na postawę dzieci, szczególnie w tak młodym wieku. Właśnie z tego powodu warto zwracać uwagę na zawartość dziecięcego plecaka. Być może warto czasami dokładnie sprawdzić plan lekcji i zostawić kilka niepotrzebnych podręczników i zeszytów na domowym biurku.

A co ze sportem?

Kilka razy w tygodniu uczniowe mają zajęcia z wychowania fizycznego. Są one niezbędne do prawidłowego rozwoju ciała, dlatego trzeba w nich uczestniczyć, poza pojedynczymi przypadkami wynikającymi z choroby lub okresowej niedyspozycji. W wieku dziecięcym wystarczy wrzucenie butów na zmianę, koszulki i spodenek do worka. Z czasem jednak dzieci zmieniają się w nastolatków, dla których czterdzieści minut biegania za piłką może wymagać prysznica. Z tego względu w liceum lub technikum warto pakować się w jedną dużą torbę z dwoma kieszeniami - w jednej umieścimy książki oraz akcesoria niezbędne do lekcji w klasie, w drugiej rzeczy sportowe i kosmetyki.