Narodziny dziecka zimą - jak skompletować wyprawkę?

Narodziny dziecka zimą - jak skompletować wyprawkę?

Przygotowując się na kompletowanie wyprawki, warto wziąć przede wszystkim pod uwagę fakt, o jakiej porze roku przyjdzie na świat maluch. Wyprawka zimą będzie różniła się od tej latem wieloma artykułami. Z czego zatem powinna składać się wyprawka, gdy dziecko przyjdzie na świat w okresie zimowym? Sprawdź!

Ciepłe ubrania

W wyprawce zimowej dla noworodka  powinny znaleźć się przede wszystkim ciepłe ubranka. Wśród nich, jednym z najważniejszych elementów garderoby naszego maluszka jest kurtka niemowlęca. Przyda się na powrót ze szpitala do domu, a także podczas pierwszych spacerków. Podstawowymi artykułami są również czapka, ocieplane spodnie, bluzki z długim rękawem typu body i ciepła piżamka. Im wcześniej rozpoczniemy kompletowanie wyprawki, tym lepiej. Unikniemy wtedy zbędnego pośpiechu, a stres związany ze przyjściem na świat nowego członka rodziny będzie zdecydowanie mniejszy, gdyż będziemy odpowiednio przygotowani.

Na spacer

Zimą, mimo niskich temperatur wcale nie musimy rezygnować ze spacerów z naszym maluchem. Oczywiście, należy monitorować, czy temperatura na zewnątrz nie jest zbyt niska lub nie jest zbyt wietrznie. Do pierwszych spacerów warto się odpowiednio przygotować, aby dziecko nie zmarzło i czuło się komfortowo. Oszczędzi nam to zmartwień, czy aby na pewno dziecku nie jest zbyt zimno. Świetnie sprawdzi się przytulanka z kocykiem. Dzięki niej, w łatwy sposób ogrzejemy niemowlę leżące w wózku, przykrywając go kocem. Miła w dotyku przytulanka z pewnością stanie się ulubioną zabawką Twojego dziecka, która będzie mu towarzyszyła w trakcie spaceru.

Akcesoria dla niemowląt

Wyprawkę dla niemowlaka warto uzupełnić również w akcesoria, które będą przydatne zarówno dla rodziców jak i maluszka. Są to różnego rodzaju artykuły higieniczne, jak kremy, płyny do kąpieli czy wanienka. Powinniśmy zakupić również artykuły do karmienia, jak butelki oraz śliniaki. Do wyprawki warto dołączyć smoczki, gryzaki i zawiesić je na łańcuszkach, aby zapobiec ich zgubieniu lub zabrudzeniu. Pozwolą one uspokoić się maluszkowi przed snem, ale będą także pomocne podczas ząbkowania. Warto także zadbać o rozwój dziecka, już w okresie niemowlęcym. Pomogą nam w tym przeróżne zabawki, jak grzechotki czy maty edukacyjne z dźwiękiem.

Kompletowanie wyprawki dla niemowlaka to nie lada wyzwanie. Dlatego zakupy warto zacząć na długo przed porodem, aby mieć pewność, że posiadamy wszystkie potrzebne artykuły. Dzięki temu łatwiej nam będzie odnaleźć się w nowej sytuacji przyjścia na świat dziecka.