Mamo, bądźmy zdrowi!

Mamo, bądźmy zdrowi!

Martwisz się o zdrowie swoje i swojej pociechy? Nic dziwnego, ponieważ razem tworzycie najlepszy duet na świecie i za nic w świecie nie chcecie narażać się na choroby i ataki drobnoustrojów. Dziś postanowiliśmy przytoczyć kilka porad na temat tego, jaki tryb życia powinny prowadzić wszystkie mamy, ale i ojcowie, którzy w równym stopniu troszczą się o swoje maleństwa.

Zdrowe odżywianie jest istotne!

Zrób to dla siebie i swojego dziecka, a nawet pozostałych członków rodziny – zacznij nie tylko jeść, ale i gotować zdrowo. Unikaj żywności przetworzonej, stawiając na zdrowe, pełnowartościowe posiłki. Serwuj je sobie i dziecku o regularnych porach dnia, nie zapominaj również o odpowiednim nawadnianiu! Czasem, oczywiście, można pozwolić sobie na fast-foody, bo przecież wszystko jest dla ludzi. Jednak spraw, by Twoja lodówka w większości obejmowała owoce i warzywa, wraz z maleństwem ograniczcie przede wszystkim słodkie napoje. Zamiast tego polecamy blender, dzięki któremu zawsze zaopatrzycie się w smoothie i pyszne zupy krem!

Dbaj o siebie i o swoje maleństwo

Regularne wizyty u lekarzy to podstawa – nie tylko w czasie ciąży, ale także już po narodzinach nowego członka rodziny. Nieustające kolki, biegunki, temperatura czy kaszel u niemowląt to objawy, których nie wolno Ci ignorować. Odwiedzaj pediatrę wtedy, gdy czujesz, że jest to potrzebne, a sama – nie stroń od innych specjalistów, szczególnie gdy czujesz się dobrze. Kosmetyczka, w tym manicurzystka, i fryzjerka to opcje specjalnie dla tych mam, które lubią czuć się zadbane i nie zapominają o swoich potrzebach. Ponadto nie rezygnuj z kosmetyków o pielęgnacyjnym działaniu, tak jak i odpowiednich kosmetyków nie szczędzisz swojej pociesze.

Pozostań w ruchu!

W zdrowym ciele zdrowy duch – powiedzenie to nie ma w sobie absolutnie żadnej przesady. Jeśli nie chcesz poświęcać wolnego czasu na siłownię bądź poranny joggin w samotni, ale zdecydowanie spędziłabyś go ze swoim dzieckiem – baby jogger czy przyczepka rowerowa są wręcz dla Ciebie stworzone. Oba te elementy pozwolą Ci zarówno uprawiać sport i wrócić do formy, jak i spędzić czas ze swoją pociechą, zacieśniając więzi rodzinne. Do tego wam obojgu przyda się świeże powietrze, a więc dotlenienie organizmu.

Jeśli wózek do biegania bądź przyczepka są dla Ciebie za drogie bądź nie jesteś pewna, czy będziesz korzystać z nich regularnie, pamiętaj, że istnieje opcja ich wynajęcia. Sprawdź dostępne salony w Twoim mieście!