Komunia chrześniaka. Co kupić na prezent?

Komunia chrześniaka. Co kupić na prezent?

Czas Pierwszych Komunii Świętych zbliża się wielkimi krokami. Jeśli w tym roku obchodzisz tego typu uroczystość wraz ze swoim dzieckiem chrzestnym, warto już zacząć myśleć o przygotowywaniach, które wiążą się przede wszystkim z zakupem odpowiedniego upominku. Co zatem wybrać na prezent komunijny dla chrześniaka?

Rower czy elektronika?

Rower to bez dwóch zdań najpopularniejszy prezent komunijny, który od wielu lat dostaje praktycznie każde dziecko. Czy ten pomysł nie jest już jednak nieco staroświecki i przereklamowany? W dobie rozwoju urządzeń elektronicznych i cyfrowych to właśnie różnego rodzaju urządzenia są największym marzeniem 8-latków. Wielu chrzestnych stoi zatem przed poważnym dylematem: postawić na klasykę, czy nowoczesne rozwiązanie? Niezależnie od tego, jaką decyzję ostatecznie podejmiesz, pamiętaj, aby do prezentu dorzucić jeszcze jakiś drobiazg, np. gry planszowe dla 10 latka, zestaw słodyczy czy piłkę do gry w nogę.

Gotówka

Podarowanie dziecku gotówki jest zdecydowanie najłatwiejszym rozwiązaniem w przypadku uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Warto mieć jednak na uwadze, że pieniądze mogą ostatecznie nie trafić do kilkulatka, a zostać w kieszeni jego rodziców. Niestety – to dość częsta praktyka w polskich rodzinach. Dlaczego? Rodzice po prostu muszą pokryć koszty związane z organizacją przyjęcia. Jeśli chcesz mieć pewność, że gotówka zostanie w portfelu dziecka, podziel ją na dwie części. Pierwszą z nich wręcz uroczyście dołączając do koperty np. bukiety balonowe lub zestaw słodkości, a pozostałą kwotę podaruj chłopcu, gdy nikt nie będzie was obserwował, a najlepiej wrzuć banknoty bezpośrednio do jego skarbonki!

Modne ubrania

Ostatnią kwestią, nad którą warto się zastanowić, jest zakup dziecięcych ubrań, które mogą np. odnosić się bezpośrednio do zainteresowań twojego chrześniaka. Nie powinien być to główny prezent, a raczej dodatek. Pamiętasz moment, gdy chłopiec otrzymał od ciebie białe szatki do chrztu? To była bez dwóch zdań wyjątkowa chwila. Z okazji przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej również warto zadbać o garderobę dziecka i sprawić mu radość. W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziesz szereg modnych bluz, dresowych kompletów czy butów, które zaprojektowane są w stricte dziecięcym stylu. Pamiętaj, aby wcześniej dokładnie sprawdzić rozmiar chłopca!

Możliwości w kwestii wyboru prezentu komunijnego dla swojego chrześniaka nie brakuje. Pamiętaj, aby wcześniej skonsultować swój pomysł z rodzicami dziecka, którzy najlepiej wiedzą, czego potrzebuje ich pociecha.