Kocyk typu przytulanka – czym się kierować przy wyborze?

Kocyk typu przytulanka – czym się kierować przy wyborze?

Kocyki i przytulanki to podstawowe atrybuty towarzyszące dzieciom. Na rynku można jednak spotkać przytulanki z kocykiem, czyli połączenie dwóch elementów. Przytulanki tego typu są obecnie hitem wśród zabawek dla dzieci. Chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat? Wszystkie niezbędne informacje umieściliśmy w niniejszym artykule.

Czym jest kocyk przytulanka

Nowy hit rynkowy, czyli przytulanka z kocykiem to wygodna i praktyczna alternatywa wobec tradycyjnego kocyka. Dzięki połączeniu kocyka z zabawką, dziecko bez przerwy będzie chciało się bawić, a gdy zrobi się senne, będzie mogło użyć do spania. Wygląd przypomina duże i miękkie kawałki materiału, które mogą swoim wyglądem imitować różne kształty zwierząt np. niedźwiedzia, żyrafę, słonia czy krokodyla. Kocyk z przytulanką w doskonały sposób rozwija wyobraźnię dziecka, a także zapewnia wygodę podczas spania. Zazwyczaj w takim przedmiocie jeden skrawek jest cieńszy i to właśnie kocyk, natomiast środek jest grubszy i zastępuje klasyczną zabawkę. Obdarowując dziecko taką zabawką, jako rodzic sprawisz, że bardzo chętnie się będzie przytulało, bawiło oraz zarzucało na siebie podczas snu.

Jakie zalety ma kocyk przytulanka?

Połączenie kocyka i maskotki ma wiele zalet. Dzieci, bardzo często mają tendencje do przytulania się do kocyka podczas snu. Korzystając z kocyka i przytulanki, dziecko nie musi zrzucać z siebie maskotki, tak jak ma to miejsce w przypadku zwykłego kocyka. Zatem jest to idealne rozwiązanie dla niemowląt i dzieci, które zawsze lubią ciepełko zarówno podczas zabawy, jak i snu. Na rynku te produkty występują w wielu kształtach. Najczęściej rodzice decydują się na zakup misia, króliczka czy zajączka. Oprócz tego wiele pracowni umożliwia spersonalizowanie takiej przytulanki z kocykiem, umożliwiając dodanie na przykład imię dziecka w środkowej sekcji. Tym samym kocyk w takiej wersji może być również świetnym prezentem.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając kocyk przytulankę?

Na rynku można spotkać wiele rodzajów, co umożliwia zakup tego odpowiedniego modelu do potrzeb dziecka. Obecnie firmy chcą stworzyć jak największy popyt, dlatego prześcigają się w oferowaniu kocyków z przytulankami w różnych wariantach kolorystycznych. Szeroki wybór może czasem powodować, że decyzja związana z zakupem będzie wyzwaniem. Dlatego, jeśli chcemy być pewni, że zakup będzie strzałem w dziesiątkę, warto wziąć pod uwagę parametry tj. rozmiar kocyka, kształt kocyka, materiał czy wykończenie. Należy pamiętać, że materiał i wykończenie powinny być najlepszej jakości.