Jaki prezent wybrać dla niemowlaka?

Jaki prezent wybrać dla niemowlaka?

Zbliżające się święta stanowią doskonałą okazją do sprawienia przyjemności bliskim osobom - zarówno dorosłym jak i dzieciom, również tym najmłodszym! Poniżej garść inspiracji, które powinny być pomocne przy wyborze takich trafionych podarunków.

Przytulanka z kocykiem - praktyczny i urokliwy prezent

Nie od dziś wiadomo, że zarówno noworodki jak i niemowlęta lubią być opatulone miękkimi w dotyku materiałami. Wielobarwne koce przykuwają wzrok dziecka i mogą być pomocne w ćwiczeniu jego uwagi. O ile od kilku lat ogromną popularnością cieszą się miękkie i przyjazne dla wrażliwej skóry dziecka kocyki minky. Producenci produktów dla niemowląt nie spoczywają jednak na laurach - w ostatnim czasie pojawiły się na rynku również wielofunkcyjne koce z zabawką. Taka przytulanka z kocykiem będzie stanowiła pomoc w usypianiu i ukojeniu dziecka. Tym samym problem polegający na wyrzuceniu ulubionej zabawki z dziecięcego łóżeczka będzie znacząco zredukowany! Możesz wybierać spośród wielu wariantów kolorystycznych jak i rodzajów zabawek. Jedno jest pewne - wszystkie z nich są w stu procentach bezpieczne dla dziecka, co stanowi priorytet podczas wyboru takich produktów dla pociech.

Taka przytulanka z kocem jest przykładem praktycznego podarunku, który z pewnością sprawdzi się podczas wielu okoliczności!

Smoczki gryzaki - sięgaj po atestowane produkty

Chyba każdy rodzic potwierdzi, że smoczki stanowią jeden z częściej wymienianych akcesoriów dla dziecka. Dlaczego? Przypadkowe upuszczenie go w miejscu publicznym czy na ziemię dyskwalifikuje w zasadzie ponowne użycie. Warto zatem mieć w zanadrzu kolejny model, który będzie pomagał w masowaniu dziąseł i ukoi malucha. Jeżeli zatem zastanawiasz się nad wyborem prezentu dla niemowlaka czy starszego malucha - takie fizjologiczne smoczki gryzaki to strzał w dziesiątkę! Warto jednak sięgać wyłącznie po atestowane produkty. Tanie odpowiedniki z Chin z zagranicznych stron mogą bowiem wywołać nieprzyjemne skutki uboczne. Zdrowie, komfort i bezpieczeństwo małej istoty jest najważniejsze, nie warto zatem szukać krótkowzrocznych oszczędności!

Wybieraj przydatne gadżety, które spotkają się z aprobatą rodziców

Zabawki, grzechotki - to wszystko stanowi typowe przykłady upominków dla niemowląt. Z reguły rodzice kolekcjonują ich całe mnóstwo - jeżeli jednak chcesz się wyróżnić wśród osób obdarowujących małe dziecko - warto postawić na nieco praktyczniejszy prezent, który z pewnością znajdzie zastosowanie na nieco dłużej. Dzięki temu odciążysz rodziców od niektórych zakupów.