Jak urozmaicić czas wolny 6-latkowi?

Jak urozmaicić czas wolny 6-latkowi?

Trzeba przyznać, że dorastający 6-latek to niejednokrotnie spore wyzwanie zarówno dla rodziców, jak i samego malucha.  Spędzanie czasu wolnego razem, ale też osobno to bardzo ważna sprawa dla obu stron. Właśnie dlatego chcemy Ci pomóc i zaproponować przydatne rozwiązania, owocujące doskonałą zabawą czy też nabyciem zupełnie nowych wspomnień. Jesteśmy przekonani, że nie doznacie zawodu, a jedynie satysfakcję.

Drobny prezent - czemu nie?

Zacznijmy dzień z naszym maluchem od podarowania mu małego prezentu. Naszym zdaniem koszulka we flamingi będzie stanowić idealną opcję dla dziecka. Bajkowy nadruk sprawi, że maluch od razu się nim zainteresuje. Nawet sami dorośli często kupują ubrania z flamingami, które zdecydowanie urozmaicają ich garderobę. Czasami nie trzeba dużo, aby dziecko mogło czerpać radość z małych rzeczy. Do tego proponujemy jakąś czapeczkę czy saszetkę, posiadającą równie ciekawe wzornictwo. Spróbuj podejść do sprawy inaczej i uwzględnić potrzeby takiego malucha. Spytaj go wcześniej o to, co by mu najbardziej pasowało. Wtedy zyskasz pewność, że dziecku spodoba się prezent. Oczywiście zrób to nieco wcześniej, żeby nie musieć przejmować się tym, że maluch odkryje Twój sprytny plan momentalnie.

Czas na kartę pracy rozwijającą umiejętności dziecka

Nie mamy wątpliwości, że karta pracy dla 6 latka skonstruowana w ciekawy i kreatywny sposób przyciągnie wzrok, a nawet finalnie uwagę dziecka. Nauka nie musi być nudna i żmudna. Wystarczy zastosować konkretne środki. W tym wypadku zachęcamy, by maluch rozwijał swoje umiejętności. Dostosuj więc kartę pracy do jego zainteresowań naukowych. Jeżeli przykładowo czuje się zdecydowanie lepiej w liczeniu, wydrukuj mu kartę matematyczną, z kolei, jeśli woli język polski, uderz w coś humanistycznego. Sprawdź dostępne opcje i wybierz tą najlepszą dla Twojego malucha. Zresztą on sam będzie najlepszym i najsurowszym recenzentem, który jasno potwierdzi lub zaprzeczy, jeżeli karta będzie dla niego zwyczajnie zła.

Wizyta w rewelacyjnym parku rozrywki

Dzieci kochają parki rozrywki, więc dlaczego po prostu by go tam nie zabrać? Wiele parków rozrywki posiada strefy dostosowane do wieku dziecka. Ponadto multum punktów gastronomicznych sprawi, że dziecko nie będzie głodne po zabawie. Nie musisz się niczym martwić, ponieważ wszystko znajdziesz w jednym miejscu, co generuje ogromny plus. Postaw również na atrakcje, zapewniające i Tobie rewelacyjną zabawę bez większych problemów, a właściwie nawet żadnych. Zaplanuj sobie konkretny weekend i do dzieła!