Jak przygotować się na niemowlę w domu?

Jak przygotować się na niemowlę w domu?

Przyjście dziecka na świat to niesamowite wydarzenie dla rodziców i całej rodziny. Wiąże się ono również z wielkimi przygotowaniami, aby w dzień w którym maluch pojawi się w domu, wszystko było dopięte na ostatni guzik. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego stresu i będziemy mogli w pełni oddać się opiece nad dzieckiem. Sprawdź, jak przygotować się na przyjście malucha!

Niezbędna wyprawka

Przygotowania na przyjście na świat dziecka warto zacząć od tych najbardziej podstawowych i przydatnych zakupów. Kompletowanie wyprawki nie należy do najłatwiejszych zadań, bowiem w sklepach możemy znaleźć ogromną ilość akcesoriów dla dziecka i łatwo jest się w tym wszystkim pogubić. Najlepszym rozwiązaniem będzie stworzenie listy najpotrzebniejszych rzeczy i na jej podstawie rozpocząć kompletowanie wyprawki. Pamiętajmy, aby wyprawkę malucha dostosować także do panującej pory roku. Będzie to miało szczególne znaczenie przy kupnie ubranek. Jeśli dziecko przyjdzie na świat w środku lata, to niezbędne mogą okazać się lekkie chustki dla niemowląt, które ochronią główkę przed słońcem oraz dobrej jakości kremy z filtrem. Jeśli natomiast, czas przyjścia na świat malucha przypada w zimę, to nie zapominajmy o ciepłych i miłych w dotyku ubrankach i kombinezonie. Do podstawowej wyprawki, oprócz ubrań zalicza się między innymi pieluchy, chusteczki, płyny do kąpieli czy pielęgnacyjne kremy.

Pokój dziecka

Przed przyjściem na świat dziecka, rodzice rozpoczynają także przygotowywanie domu na to niesamowite wydarzenie. Wiele osób decyduje się na początek, aby łóżeczko dziecka znajdowało się w sypialni. Dzięki temu rodzice mogą mieć dziecko blisko siebie, zwłaszcza podczas snu. Jednak warto zastanowić się nad urządzeniem pokoju dla dziecka, w którym z czasem będzie spędzać coraz więcej czasu. Możemy w nim także zagospodarować miejsce na szafę z ubrankami, miejsce do przewijania malucha czy szafki do przechowywanie wszelkich niezbędnych akcesoriów. Urządzając pokój dziecka, powinniśmy pamiętać, aby było ono jak najbardziej bezpiecznym pomieszczeniem. Powinno być schludne, a jednocześnie przytulne. Warto, aby w pokoju pojawiły się także radosne kolory lub motywy dziecięce. Firanki do dziecięcego pokoju, lampka nocna o ciekawym kształcie czy kolorowy miękki dywan sprawi, że pokój dziecka będzie prezentował się niezwykle uroczo i wyjątkowo.

Niezbędne akcesoria

Oprócz wyposażenia pokoju, a także podstawowej wyprawki dla dziecka, dostępnych jest wiele akcesoriów i gadżetów, które z pewnością przydadzą się młodym rodzicom. Jest to między innymi elektroniczna niania umożliwiająca obserwowanie maluszka z innego pokoju. Warto zainwestować także w leżaczek, w którym dziecko może przebywać w ciągu dnia. Świetnie sprawdzi się także mata edukacyjna, idealna do codziennych zabaw niemowlaka. Nie zapominajmy również o takich akcesoriach, jak miękki i ciepły koc dla dzieci - przydatny w podróży, w domu czy na spacerze, a także otulacz, który może okazać się niezbędny szczególnie w pierwszych tygodniach życia dziecka.