Jak przygotować się do urządzenia chrztu dziecka?

Jak przygotować się do urządzenia chrztu dziecka?

Chrzest święty to bez wątpienia jedno z istotniejszych wydarzeń w życiu młodych rodziców. Przygotowując się do tak ważnego dnia, należy mieć na uwadze kilka istotnych aspektów. Jak przygotować się do chrztu, co warto kupić i jak zadbać o zaproszonych gości? Odpowiadamy!

Jak urządzić przyjęcie z okazji chrztu świętego?

Jeżeli zdecydowałeś się na włączenie swojego dziecka do wspólnoty kościoła katolickiego, z całą pewnością myślisz nie tylko o samej ceremonii, ale także o późniejszym przyjęciu wydawanym z tej okazji. Tak naprawdę to od was zależy, jak przygotujecie ten dzień. Chociaż utarło się, że w tak istotnym obrzędzie powinni uczestniczyć niemal wszyscy członkowie rodziny, to coraz więcej rodziców decyduje się na kameralne spotkania. Wiele parafii udostępnia możliwość zorganizowania chrztu przed lub po mszy świętej bez oprawy, w której uczestniczą postronni wierni. To doskonała opcja, która pozwoli swobodnie i w bardzo intymnej atmosferze przyjąć sakrament chrztu bez uczestnictwa postronnych wiernych.

Szatki do chrztu – jaki model wybrać

Jednym z niezwykle istotnych elementów, którego nie może zabraknąć podczas chrztu twojego dziecka, jest świeca, którą najczęściej trzyma ojciec chrzestny oraz szatka przyodziewana przez matkę chrzestną tuż przed samą ceremonią. Jak powinna wyglądać szatka do chrztu? Nasza propozycja to klasyczna, niewielkich rozmiarów chusta z ozdobnym ornamentem. Całość utrzymana jest w tonacji bieli z dodatkami w kolorach brązu, złota lub srebra. Dodatkowo dla dziewczynek przygotowane zostały motywy zawierające kolor różowy i dla chłopców – niebieski. To, co wyróżnia szatki do chrztu, mogą być one w pełni spersonalizowane. Oznacza to, że na przodzie można umieścić imię dziecka oraz symboliczną datę przyjęcia sakramentu. Dzięki takiemu rozwiązaniu szatka do chrztu stanie się wyjątkową pamiątką rodzinną – kto wie być może przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

Wyjątkowe koszulki dla mamy i córki

Wiadome jest, ze ceremonia chrztu świętego wymaga specjalnej oprawy, w tym eleganckiego ubioru. Co jednak z późniejszym przyjęciem? Jeśli wyprawiasz uroczysty obiad w domowym zaciszu, spokojnie wraz z dzieckiem możecie przebrać się w nieco luźniejsze stroje. Idealnie sprawdzą się do tego zestawy zawierające koszulki mama i córka. Te ze względu na dobór podobnych printów uzupełniających się, sprawią, że wraz z dzieckiem będziecie tworzyć zgrany duet. A co najważniejsze, będzie wam niezwykle wygodnie. Organizacja przyjęcia z okazji chrztu to czasochłonne zajęcie, które wymaga wielu przygotowań. Zastosuj się do naszych wskazówek, a z pewnością stworzysz najpiękniejszą oprawę dla swojego dziecka.