Czy kaszel u niemowląt zawsze jest niepokojący?

Czy kaszel u niemowląt zawsze jest niepokojący?

Z całą pewnością pojawiający się nagle kaszel w przypadku niemowląt, jest w stanie wystraszyć porządnie niejednego rodzica. Właśnie dlatego warto wiedzieć, co robić w takiej sytuacji i kiedy potrzebna będzie wizyta u lekarza specjalisty, a kiedy będzie można poradzić sobie ze wszystkim domowymi metodami. Zwłaszcza że, jest ich wiele i na pewno każdy znajdzie dla siebie coś wyjątkowego, co szczególnie przypadnie mu do gustu. Warto więc wiedzieć, jak rozpoznawać niepokojące objawy u malucha i kiedy faktycznie są one groźne.

Dlaczego w ogóle pojawia się kaszel u niemowląt?

Powodów, dla których nagle pojawia się niepokojący kaszel u niemowląt może być wiele. To dlatego warto zdawać sobie z tego sprawę i wiedzieć, jak najlepiej go rozpoznać, aby nie mieć żadnych wątpliwości. Oczywiście kaszel u dziecka, jak najbardziej może być objawem jakiegoś zapalenia, albo choroby gardła. Często pojawia się bowiem przy infekcjach. Jednak to niejedyne możliwości. Taki męczący i duszący kaszel może pojawiać się również u maluchów, które cierpią na alergię, albo podrażnienie. Maluch nie ma jeszcze dobrze wykształconego układu odpornościowego, a więc w jego przypadku faktycznie o wiele łatwiej o wszelkiego rodzaju alergie, czy czynniki drażniące. Czasami nawet nie musi to być nic specjalnego. Wystarczy pyłek, kurz, albo zbyt suche powietrze. Warto sprawdzić i przewidzieć wszelkie możliwości.

Jak rozpoznać suchy kaszel u niemowląt?

Zdarza się również, że rodzice mają znaczny problem z rozpoznaniem, czy jest to suchy czy może mokry kaszel u niemowląt. W jaki sposób można go rozróżnić? Przede wszystkim suchy kaszel bardziej się odrywa i męczy. Nie towarzyszy mu żadna wydzielina. Właśnie z tego powodu zdarza się też, że kaszel suchy towarzyszy schorzeniom alergicznym, albo właśnie podrażnieniom. W razie wątpliwości warto skonsultować to z lekarzem, ponieważ może być również tak, że suchy kaszel towarzyszyć będzie stanom zapalnym. Zwłaszcza jeśli, nie ustępuje przez dłuższy czas.

Jak leczyć kaszel u niemowląt?

Czy są skuteczne sposoby na to, aby leczyć kaszel u niemowląt? W przypadku stanów zapalnych podać można delikatny, naturalny syrop. Gdy są to inne czynniki, na przykład zbyt suche powietrze, wtedy warto zainwestować w dobrej jakości nawilżacz powietrza, który ułatwi oddychanie, zwłaszcza w sezonie grzewczym. Warto też rozejrzeć się dookoła i wyeliminować wszelkie ewentualne alergeny, które mogą podrażniać gardło i tym samym prowokować jeszcze większy kaszel, oraz duszności w różnym stopniu.