Chrzciny w domu - jak je zorganizować?

Chrzciny w domu - jak je zorganizować?

Chrzciny to bardzo ważne wydarzenie w życiu dziecka, rodziców oraz całej rodziny. Wiele osób decyduje się na organizację przyjęcia w domu. Wynika to z wielu względów. Przede wszystkim organizacja takiej uroczystości samodzielnie to z pewnością korzystne finansowo rozwiązanie. To także dobry pomysł, jeśli nie planujemy zapraszać dużej liczby gości. Jak zatem zorganizować chrzciny w domu? Sprawdź!

Chrzciny w domu - o czym warto pamiętać?

Jest kilka ważnych kwestii, o których warto pamiętać podczas organizacji chrzcin w domu. Przede wszystkim powinniśmy  dokładnie przemyśleć liczbę gości. W końcu ilość miejsca w domu jest ograniczona, co daje nam mniejsze możliwości niż w przypadku przyjęcia w restauracji. Najważniejsze jest, aby każdy z gości miał odpowiednią ilość miejsca przy stole. Dzięki temu każdy będzie czuł się komfortowo. Kolejnym ważnym aspektem są zaproszenia. Doskonale sprawdza się biało-złota kolorystyka, która nadaje podniosłego charakteru. Na zaproszeniu powinniśmy zawrzeć wszelkie informacje, jak adres kościoła, w którym odbędzie się chrzest oraz miejsce i godzina rozpoczęcia uroczystości. Organizując chrzest, warto również zastanowić się, w jaki sposób podziękować gościom za przybycie. Świetnie sprawdzą się różnego rodzaju drobne upominki, jak czekoladki, miody w niewielkich słoikach oraz karteczki z podziękowaniami. To miły gest, który z pewnością zostanie doceniony!

Jak udekorować dom na przyjęcie z okazji chrztu?

Przyjęcie z okazji chrztu to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich członków rodziny. Taka uroczystość zdecydowanie wymaga odpowiedniej oprawy. Różnego rodzaju dekoracje podkreślą wagę wydarzenia, a także będą stanowić przepiękne tło do pamiątkowych zdjęć. Jakie dekoracje wybrać? Doskonale sprawdzą się między innymi bukiety balonowe, najlepiej w białym i złotym kolorze. Bardzo ważne są również dekoracje stołu. Dzięki nim stworzymy wyjątkowy klimat. W tym przypadku warto postawić na biały obrus, świeże kwiaty oraz świece. Doskonałym pomysłem będą także serwetki ze złotym tłoczeniem. Wybierając dekoracje, warto zwrócić uwagę na to, aby były one spójne i utrzymane w podobnej kolorystyce. Dzięki temu całość będzie prezentować się niezwykle estetycznie i elegancko.

Chrzest dziecka - o tym pamiętaj!

Organizacja chrztu wymaga również załatwienia kilku formalności. Przede wszystkim powinniśmy udać się do kościoła w celu wybrania odpowiedniego terminu. Potrzebny będzie także skrócony akt urodzenia dziecka i dane rodziców chrzestnych. Podczas uroczystości w kościele, niezbędne są szatki do chrztu, które wykorzystuje się w trakcie ceremonii. Symbolizują duchową przemianę i odrodzenie bez grzechu. Równie istotna jest świeca, która symbolizuje wiarę i nowe życie. O tym powinni pamiętać rodzice, którzy organizują chrzest swojego dziecka.