Chrzciny: o czym pamiętać przy organizacji?

Chrzciny: o czym pamiętać przy organizacji?

Chrzciny to bardzo ważne wydarzenie dla rodziców dziecka, a także wszystkich członków rodziny. To wyjątkowy dzień, który zostaje w pamięci przez wiele lat. Chcąc uczcić tę uroczystość, wiele rodziców decyduje się na organizację przyjęcia dla najbliższych. O czym zatem warto pamiętać podczas organizacji chrzcin, aby uniknąć zbędnego stresu i móc cieszyć się udaną uroczystością? Sprawdź!

Wybór i dekoracja sali

Najpopularniejszym rozwiązaniem podczas organizacji chrztu jest wynajem sali restauracyjnej. Dzięki temu nie musimy martwić się przygotowaniem posiłków, obsługą gości oraz sprzątaniem po przyjęciu. Całą pracę wykona za nas obsługa i kelnerzy. Jednak to na czym powinniśmy się skupić, to odpowiednia dekoracja sali, dzięki której ten dzień będzie jeszcze bardziej wyjątkowy. Przede wszystkim, aranżacja stołu to bardzo ważny aspekt podczas planowania imprezy. Serwetki papierowe oraz dekoracyjne świece to jedne z najważniejszych elementów, które powinny się na nim znaleźć. Najczęściej znajdują się na nich pozłacane napisy związane z ceremonią Chrztu Świętego. Dodatkowo, idealną dekoracją sali będą bukiety balonowe, najlepiej w białych i złotych barwach. Tego typu aranżację sali goście z pewnością zapamiętają na długo.

Jak ubrać dziecko do chrztu?

Kolejnym ważnym elementem podczas organizacji chrztu jest odpowiednie przygotowania ubrań dla dziecka. Najczęściej występują w kolorze białym, kremowym i ecru. Dziewczynki ubierane są zazwyczaj w delikatne sukienki zawierające falbanki. U chłopców natomiast najczęściej spotykane są eleganckie komplety składające się ze spodni, szelek i koszuli typu body. Przede wszystkim pamiętajmy, aby nie przesadzić ze strojeniem dziecka. Ubranie powinno być schludne i estetyczne, aby dziecko wyglądało adekwatnie do uroczystości. Równie ważne jest, aby było mu wygodnie i komfortowo. Przygotowując odpowiedni strój dla dziecka, nie zapominajmy o najważniejszych symbolach Chrztu Świętego, jak świeca oraz szatki do chrztu. Wykorzystuje się je podczas mszy kościelnej. Symbolizują przemianę i rozpoczęcie nowego życia w wierze.

Czas z najbliższymi

Przyjęcie z okazji chrztu to idealna okazja na spędzenie czasu z rodziną i bliskimi. Na co dzień każdy z nas ma wiele obowiązków. Dlatego warto celebrować czas spędzony wspólnie z najbliższymi, jeśli tylko jest taka możliwość. Przy okazji organizacji chrztu dziecka, możemy zaproponować rodzinie wspólne spędzenie weekendu. Jeśli wśród naszych gości będą także najmłodsi, możemy wybrać się do parku organizującego różnego rodzaju rozrywki dla dzieci. Świetnym rozwiązaniem będzie chociażby rodzinny spacer po obiedzie w restauracji. Tak zaplanowany weekend z pewnością będzie udany i zapamiętany.