Baw się z dzieckiem i dbaj o jego rozwój jednocześnie

Baw się z dzieckiem i dbaj o jego rozwój jednocześnie

Dzieciństwo kojarzy Ci się głównie z zabawą, prawda? Nic dziwnego! Z pewnością chcesz, by w przypadku Twojej pociechy było tak samo. Warto zadbać o to, by połączyć przyjemne z pożytecznym i sprawić, że maluch poprzez rozrywkę będzie mógł nabywać i rozwijać posiadane umiejętności. Oto kilka inspiracji!

Rozsądnie wybieraj artykuły dla swojej pociechy

Oprócz doskonale wszystkim znanych pluszowych misiów, lalek i samochodzików, spraw swojemu dziecku zabawki o edukacyjnym charakterze. Podczas zakupów zwracaj uwagę na oznaczenia producentów informujące o tym, do jakiej kategorii wiekowej zaliczają się konkretne produkty. Bardzo dobrze sprawdzą się pomoce do integracji sensorycznej, które oddziałują na wiele zmysłów. Wspaniałym wyborem będą maty, które reagują na dotyk, tablice pełne różnorodnych elementów, które trzeba umieścić we właściwych miejscach, a także książeczki z podkładem muzycznym. Zestawy klocków w wielu kolorach ułatwią zapamiętywanie poszczególnych barw i będą rozwijały myślenie logiczne oraz zdolności manualne.

Zabawki domowej roboty? Czemu nie!

Warto podkreślić, że proste zabawki możesz wykonać na własną rękę! Małą plastikową butelkę wypełnij koralikami, piaskiem, ryżem albo kaszą. Dodaj do tego kolorowe wstążki i gotowe! Zajmie Ci to zaledwie kilka minut, a efekt pozytywnie Cię zaskoczy. Wystarczy potrząsnąć, żeby z wnętrza zaczął wydobywać się intrygujący szum, który wzbudzi zainteresowanie dziecka. Polecamy również podobne rozwiązanie, czyli wlanie do środka wody i wrzucenie tam małych figurek, roślin oraz innych przyjemnych dla oczu drobiazgów. Równie dobrze możesz wypełnić starą rękawiczkę watą, doszyć do niej oczy z guzików i zyskać w ten sposób sympatyczną i oryginalną maskotkę.

Interesujące gry, od których trudno się oderwać

Najlepsze efekty nauki poprzez zabawę zauważysz wtedy, gdy Ty także będziesz w niej uczestniczyć. Wspólne układanie puzzli, lekcje rysunku, a także tworzenie kolaży z kwiatów zebranych podczas rodzinnych spacerów to niezawodne sposoby na zacieśnianie więzi i rozwijanie kreatywności. Na uwagę zasługują też gry logiczne, które wymagają kojarzenia faktów, snucia opowieści, zapamiętywania drobnych szczegółów i wykorzystywania ich podczas rywalizacji. Na rynku znajdziesz dziś także specjalne zestawy służące do przeprowadzania eksperymentów i wykonywania małych dzieł sztuki. A może postawisz na instrument muzyczny dostosowany do wieku pociechy? Opcji jest tak wiele, że bez trudu wybierzesz przynajmniej kilka produktów dla swojego maluszka. Udanej zabawy!