Akcesoria niezbędne przy maluszku

Akcesoria niezbędne przy maluszku

Odpowiednio dobrane akcesoria, z całą pewnością znacząco ułatwiają sprawowanie opieki nad małym dzieckiem. To właśnie dlatego warto wiedzieć, które z tych dodatków są niezastąpione, oraz czym kierować się podczas ich wyboru. Dzięki temu będzie o wiele łatwiej skompletować nie tylko samą wyprawkę, ale akcesoria potrzebne na dalszym etapie rozwoju.

Kocyk 2 w 1, czyli idealny dodatek nie tylko dla maluchów

Kocyki 2 w 1 cieszą się ostatnio naprawdę sporą popularnością. Wszystko dlatego, iż są uniwersalne i pełnią obie funkcje w tym samym czasie. Takie kocyki mogą bowiem pełnić funkcję, zarówno ochronną, jak i rozrywkową. Idealnym tego przykładem będzie, chociażby koc jednorożec. Dzięki temu dziecko zyskuje nie tylko miękki, ciepły i niezwykle przyjemny w dotyku kocyk, ale i pluszaka, który ułatwia zasypianie, a także przyciągnie uwagę dziecka. Warto zdecydować się na wariant z jednorożcem, ponieważ jest niezwykle kolorowy i pogodny. Taki zestaw będzie także wręcz wymarzonym pomysłem na prezent. Zadowolone będą nawet nieco starsze dzieci, ponieważ jednorożec nie musi być koniecznie zabawką. Może pełnić także funkcje wygodnej poduszki, w sam raz do codziennej drzemki. Dodatkowo jednak, dzięki niewielkim wymiarom, kocyk nie zajmuje wiele miejsca i zmieści się nawet podczas podróży.

Kurtka zimowa dla niemowlaka

Jednym z najpotrzebniejszych dodatków w garderobie niemowlaka, z całą pewnością jest ciepła kurtka, która sprawdzi się podczas najchłodniejszych miesięcy. Kurtka niemowlęca powinna być przede wszystkim ciepła i przyjemna w dotyku. Bardzo ważne jest to, aby jej materiał nie podrażniał wrażliwej skóry dziecka. Oczywiście oprócz tego warto zwrócić swoją uwagę na kolorystykę, oraz ewentualne motywy. Wielu rodziców wybiera dla swoich dzieci mocniejsze barwy, które nadają całej stylizacji pozytywnego wydźwięku. Na porządku dziennym jest przede wszystkim czerwień, fiolet, zielony, róż, a także niebieski.

Smoczki i specjalne etui

Niezastąpionym dodatkiem dla malucha, z całą pewnością jest również smoczek wysokiej jakości i specjalne etui, które będzie go chronić, zarówno przed zgubieniem, jak i wybrudzeniem. Oczywiście i smoczek i etui powinny być wykonane z certyfikowanych materiałów, które nie zagrażają dziecku. Najlepsze będą modele, które wykonane są z silikonu, który nie tylko jest bezpieczny i trwały, ale i przyjemny w dotyku. Dużym atutem jest to, że w obecnej chwili naprawdę znaleźć można wiele ciekawych modeli smoczków, które na pewno spełnią wszelkie oczekiwania.